Aby otrzymywać od nas wiadomości, podaj:
imię:
email:
english version

reklama sklepu zelazniak.pl

Oświetlenie samochodowe

Zabłyśnij na drodze

 

Zmień światła w swoim samochodzie i nadaj mu dynamiczny wygląd. Uważaj tylko, żeby nie kupić „bubla” bez homologacji.

 

Najprostszym i od razu zauważalnym sposobem na nadanie naszemu samochodowi nowoczesnego i dynamicznego wyglądu jest zmiana świateł.

 

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale również pozwalają wyróżnić się na drodze.

Pożądane przez kierowców są światła ksenonowe, które dają niepowtarzalny efekt. Jednak niebiesko-białym kolorem reflektorów do niedawna mogli cieszyć się tylko posiadacze najdroższych i najbardziej ekskluzywnych samochodów, które są fabrycznie wyposażane w światła ksenonowe. Obecnie efekt ten można osiągnąć w prosty i niedrogi sposób. Wystarczy wymienić zwykłe żarówki halogenowe na takie, które emitują mocne białe światło z niebieskim efektem ksenonowym.

 

Trzeba jednak uważać, żeby nie dać się namówić na zamontowanie reflektorów ksenonowych w miejsce standardowego oświetlenia halogenowego. Takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem. Ponadto zdecydowana większość chińskich zestawów ksenonowych do samodzielnego montażu nie posiada homologacji. Z tego powodu auto wyposażone w „chińskie ksenony” nie przejdzie pozytywnie badań technicznych. Natomiast kierujący nim, w przypadku kontroli drogowej, musi się liczyć
z możliwością usłyszenia zakazu dalszej jazdy, odebrania dowodu rejestracyjnego oraz ukarania mandatem w wysokości od 50 do 200 złotych.

Na rynku dostępne są jednak legalne rozwiązania, które umożliwiają zmianę wyglądu naszego auta w stosunkowo niedrogi sposób. Najprostszym z nich jest wymiana dotychczasowych żarówek na BlueVision ultra. Dzięki unikatowej technologii Gradient Coating, opracowanej prze firmę Philips, dostarczają one jaskrawe białe światło o mocy 4 000 K i optymalizują niebieski efekt ksenonowy w reflektorach. Efekt ten nie ma sobie równych, jeśli chodzi o homologowane żarówki drogowe, których używanie jest legalne w naszym kraju. BlueVision ultra posiadają najwyższą europejską homologację E1. Znajdziesz je na stacjach benzynowych i w sklepach motoryzacyjnych.

 

Wywiad przysłał Michał Plewa, PR Assistant
Fleishman-Hillard sp. z o.o. ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa